Instagram, çevremizdeki en popüler sosyal medya ağlarından biridir. Fotoğraf paylaşım uygulaması, Stories özelliğini Ağustos 2016’da başlattı. Sonuç, Instagram’ın diğer özellikleri için şaşırtıcıydı.

Hikayeler özelliği, kullanıcıların 24 saat sonra kaybolan resimleri, videoları ve hatta metinleri göndermelerini sağlar. Instagram Hikayeleri heyecan verici ve eğlenceli. Onları istediğiniz kadar etkileşimli ve yaratıcı yapabilirsiniz. İzleyicilerinize sizi takip etmeleri ve daha fazlası için geri dönmeleri için iyi sebepler sunar.

Marka Bilincini Oluşturmak Için Instagram Hikayelerini Nasıl Kullanabileceğinizi Öğrenin.

1- Öykü Vurgularını Kullan

 

24 saat sonra bile Hikayelerinizi takipçilerinize sunabileceğinizi biliyor muydunuz? Sadece onları Öne Çıkanlar ve ihanetinize ekleyin. Hikayeleriniz profilinizde Önemli Noktalar bölümünde bulunacaktır.

Instagram Önemli Noktaları , markaların birden fazla Hikayeyi iyileştirmesini sağlayarak takipçilerinin onları rahatça izleyebilmelerini sağlar; bu, içeriğinizi yeşilleştirmenize olanak sağlar.

2- Çıkartma, anket ve diğer etkileşimli öykü özelliklerini kullanma

Instagram Stories’deki anket özelliği, takipçilerinizin daha iyi iletişim kurmasına yardımcı olabilir. Ayrıca tercihlerini olduğu gibi onları daha iyi tanımanızı sağlar. Bu özellikler, hedef kitlenizle rezonans eden içerik oluşturmanıza yardımcı olabilir. Görüşlerini sorduğunuzda, bazı önemli veriler alacaksınız ve markanıza daha değerli ve bağlı hissedecekler.

3- Kullanıcı Tarafından Üretilen İçerik Oluştur

İzleyicilerinizi çekmek için Hikayeleri kullanmanın mükemmel bir yolu, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği (UGC) kullanmaktır. Kitlenizi ürünlerinizi Hikayelerinde tanıtmaya ve markanızı etiketlerinde etiketlemeye teşvik edin.

Kullanıcıların ürünlerinizi kullanarak deneyimlerini paylaşma konusunda motive olmaları için biraz ilham verebilirsiniz. Onlara freebies verebilir, hatta Instagram sayfanızda öne çıkması için bir fırsat verebilirsiniz.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik size çok fazla zaman ve enerji kazandırabilir. Çok satgılı ve saldırgan olmadan ürünlerinizi tanıtmanıza olanak tanır. Aynı zamanda güvenilirlik kazanmanıza ve hedef kitlenizin güvenini kazanmanıza yardımcı olur.

4-işbirliği Etkileyenler

Etkileyici pazarlama , ürünlerinizi tanıtmak için mükemmeldir ve çoğu sosyal medya platformunda ortaktır.

Etkileyici pazarlama için Hikayeleri iki şekilde kullanabilirsiniz:

Ürün resimlerini veya videolarını etkileyicilerinizle paylaşabilir ve bir sonraki Hikayelerinde kullanmalarını isteyebilirsiniz.
Etkileyicilerden, markanızı barındıran kendi Hikayelerini oluşturmalarını isteyebilirsiniz.

5- Kişisel Hikayeleri Paylaşın

İnsanların işlerin nasıl yürüdüğü konusunda kendine özgü bir merakı var. Bu meraktan faydalanmak için, markanız veya ürünleriniz, müşteri deneyimleriniz, üretim süreciniz ve hatta acentelerinizle ilgili hikayeleri paylaşabilirsiniz. İzleyicilerinizi perde arkasıyla etkilemek İşletmenizi insanlaştırmanıza ve izleyicilerinize daha derin bir düzeyde bağlanmanıza yardımcı olan hikayeler.

Sonuç

Stories’i Instagram pazarlama stratejisinin bir parçası yaptın mı ? Aşağıdaki yorumlardaki deneyimlerinizi bize bildirin.