Instagram’da daha fazla takipçi edinmenin en iyi yollarından biri estetik bir tema oluşturmaktır. Bu yazıda size bir tema fikrinin duyduklarınızdan farklı olabileceğini göstereceğim.

Uyumlu bir görünüm yaratarak yeni takipçiler çekebilir ve katılımınızı artırabilirsiniz, ayrıca daha tanınabilir bir marka oluşturmanıza yardımcı olur. Bir kullanıcı Instagram profilinize ulaştığında, kalmalarını ve “takip et” düğmesine basmalarını istersiniz. Genel Instagram yayınınızın ilgi oluşturmak için görsel olarak tutarlı olması gerekir.

Bir temalı Instagram profili planlama gerektirse de, Instagram hesabınızın ne yansıtmasını istediğinizi tanımlayarak da başlayabilirsiniz.

1- En sevdiğiniz yayınlardan ilham alın

Favori Instagram hesaplarına iyi bak . Her birinden hoşlandığın şey nedir? Dikkatini çekecek bir şey var mı? Bu hesapların her biri için size çekici gelen şeylerin bir listesini yapın.

Örneğin, “Airbnb” BnB’lerinin resimlerini dünyanın her yerinden gönderiyor. Görüntüler o kadar çarpıcı ki, en rastgele ziyaretçiyi bile bir müşteriye çevireceklerdi. Sayfalarına bakmaktan farklı fotoğraf açıları denemek için ilham alıyorum.

2- Renklerle yaratıcılık kazanın

Bu, temalı bir Instagram profiline gitmenin en yaygın yoludur. Belirli bir renge yapıştırabilir ve fotoğraflarınızdaki nesnelerden farklı şekillerde tekrarlanmasını sağlayabilirsiniz. Ben ümemin bütün yemi ile açık saçık pembe renkte küratörlüğünü yapıyorum .

3- Dama tahtasını kullan

Dama tahtası bakmak için çok şık ve aynı zamanda angajman artırmada çok yararlıdır. Bu besleme temasında, her alternatif resmin tutarlı bir arka planı vardır. Çoğu kişi metin ve fotoğraf arasında geçiş yapar, ancak bazı kullanıcılar iki farklı arka plan rengi arasında geçiş yapar.

4- Kenarlıklarda yaratıcı olun

Resimlerinizin en / boy oranını değiştirerek Instagram’ın kare resim ızgarasına karşı çıkmak isteyebilirsiniz. Kenarlıklarla yapabileceğiniz bazı şeyler var:

Beyaz Sınırlar: Bu en popüler sınırdır. Bunu kullanmanın en estetik açıdan çekici yöntemi, resimlerinizi yatay olarak kırpmak ve alta ve üste kenarlık çubukları eklemektir. Hemen beslemenize profesyonel ve klasik bir his verir. Kare ve dikey resimlerde de kullanabilir ve hepsini karıştırabilirsiniz.

Siyah kenarlık: Siyah kenar nadiren kullanıldığı için bu durum feed’inizi anında öne çıkarabilir. Yine de, temanın Instagram sayfanızın tüm havasına uygun olduğundan emin olun. Örneğin, .avantguardian kendini belirli bir sınırla sınırlamaz. Genel teması, hem çekici hem de siyah kenarlıkların birleşimidir.

Çember çerçeve: Bu aynı zamanda nadirdir ve marka olarak ürün fotoğraflarının gönderilmesini kısıtlayabilir, çünkü bunların çoğu dairesel çerçevede küçültülebilir, ancak yine de denemek için heyecan verici bir şey. Ayrıca, diğer kenarlıklar ve çerçevelerle karıştırabilirsiniz.

5- Ruh halinizi seçin

Bunun çok fazla düşünmeye ihtiyacı var. İçerik stratejiniz nedir? Instagram sayfanız hangi havayı yansıtmalıdır? Örneğin, bir ev dekoratörüyseniz, en az beyaz tema sanatsal ve zariftir.

Veya portre sanatçısı veya fotoğrafçıysanız, daha düz ve koyu bir tonu deneyebilirsiniz.

Unutmayın, ruh haliniz markanızın veya ürününüzün titreşimini yansıtmalıdır. Mayo satıyorsanız, titreşim ne koyu tonlar ne de minimalist, fakat canlı ve kumsal olacaktır. Herhangi bir şey göndermeden önce marka sayfanızın “ruh halini” veya “vibe” gösterimini planlamak çok önemlidir.

6- Belirli bir filtreyi yapıştır

Instagram’ınız için yalnızca belirli bir rengi veya havayı veya kenarlığı denemek, poz verebileceğiniz resimler türünü kısıtlar. Instagram özet akışınız için uyumlu bir temayı sürdürmenin daha kolay bir yöntemi yalnızca bir tür fotoğraf filtresi kullanmaktır. Parlaklığı, kontrastı ve keskinliği değiştiriyorsanız, tüm resimleriniz için aynı ön ayarları kullanın. Bu, fotoğraflarınızın birbirleriyle sorunsuz şekilde akmasını sağlar.

7- Feed grid kuralını çiğneyin

Bu tema Instagram’ı devasa bir fırtına gibi ele alıyor . Artık bir resmin tek bir ızgaraya sığdırılması ile ilgili değil. Sadece bir büyük resmi oluşturan bir sıra ızgara hayal edin. Bu tema estetik açıdan çok çekici olsa da, genel görünüm elde etmek için tüm ızgara parçalarını aynı anda yayınlamalısınız. Ayrıca resimlerinizi Üçlü gruplar halinde göndermeniz gerekir, böylece büyük resmi bozmazsınız.

Sonuç

Tüm temaları bir kerede veya belki de bir tanesini denemek isteyebilirsiniz, ancak başlamadan önce, seçiminizin marka estetiğinizle birlikte neler yaptığından emin olun. Kendine sor:

  • Markam ne anlama geliyor?
  • Bu tema marka değerime ekleyecek mi?

Instagram temalarını korumak çok zaman ve çaba gerektiriyor. İşletme hesabınız için bir tema oluşturmaya başladığınızda , neyi hedeflediğinizi açıkça belirtmelisiniz. Instagram, dijital pazarlama için en popüler sosyal medya platformlarından biridir . En iyi şekilde yararlanın ve markanızı oradan çıkarın. Mutlu pazarlamacılar!
Başka sorularınız varsa, bize aşağıdaki yorumlarda her zaman sorabilirsiniz.