Yeni bir telefon almaktan nefret ediyorum. Neden? Çünkü şifrelerimi hatırlamak zorundayım. Ve genellikle, unutuyorum. Sizde benim gibiyseniz, bir çok sosyal medya hesabınızvarsa, bu şifreleri aklınızda tutmak zor olacaktır. İşte bu makalede size bu konuda hızlı bir şekilde adım adım yol göstereceğim.

Instagram şifrenizi unuttuysanız nasıl giriş yapabilirsiniz?

  1.  Instagram’ı açın ve “Oturum açarken yardım alın” seçeneğine dokunun.
  2. Email adresinizi ve kullanıcı adınızı giriniz.
  3. “E-posta Gönder” e basın
  4. E-posta hesabını aç
  5. Instagram’dan gelen e-postadaki “giriş yap” düğmesini tıklayın.
  6. Yeni bir Instagram şifresi girin
  7. “Şifreyi Sıfırla” düğmesine dokunun.
  8. Ve bitti!

    Unutulan Instagram şifrenizi almak için adım adım kılavuz

Instagram benim en sevdiğim platform. Yeni bir telefon aldığımda ve şifreyi hatırlamadığımda ne kadar korktuğumu hayal edin! Bu çoğumuzun başına gelir. Benim gibi yeni bir telefonun olabilir. Belki Instagram şifrenizi sıfırlamak istiyorsunuz, ancak bunu yapmak için mevcut şifreyi hatırlayamıyorsunuz. Belki de işiniz için Instagram pazarlamayı deniyorsunuz ve sosyal medya hesaplarından sorumlu kişi şirketten ayrıldı.

Her ne ise, Instagram şifrenizi hatırlamaya çalışırken kendinizi başarısızlıkla bulduğunuzda, yapmanız gerekenler:

1- Instagram uygulamasını aç

Instagram uygulamanızı telefonunuzdan veya dizüstü bilgisayarınızdan açın ve “Oturum açarken yardım alın” seçeneğini tıklayın.

Not ! Yanlış giriş bilgileriyle giriş yapmayı denerseniz, Instagram size bir mesaj gösterecektir. “E-posta gönder” e tıklayın ve daha sonra 4. adıma geçin!

2- Kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi girin

Instagram, kullanıcı adınızı, telefon numaranızı veya e-posta adresinizi girmenizi isteyecektir. Ondan sonra “sıradaki” yazan maviye tıklayın.

3- Instagram’dan bir e-posta isteyin

3- Daha sonra Instagram’dan bir e-posta almak isteyip istemediğiniz veya sadece Facebook ile giriş yapmak isteyip istemediğiniz sorulacak. Böylece, “Bir E-posta Gönder” e dokunabilirsiniz.

Not ! E-posta adresinizi hatırlayamıyorsanız, SSS ile bir sonraki bölüme bakın.

Size bir e-posta gönderildiğini bildiren bir ekran görünecektir.

4- Instagram e-postasını açın

E-posta gelen kutuna git ve Instagram’dan gönderilen e-postayı tıkla.

5- Instagram giriş sayfasına geri dönün

E-postanızı Instagram’dan açtıktan sonra, Instagram kullanıcı adınızı gösteren mavi bir düğme bulacaksınız , üzerine tıklayın.

6- Yeni bir şifre girin

Yeni Instagram şifrenizi girin ve “şifreyi sıfırla” düğmesine tıklayın.

Bu adımları tamamladıktan sonra, Instagram hesabınıza tekrar giriş yapacaksınız. Şimdi şifrenizi hatırlamak için bir yere yazdığınızdan emin olmalısınız.

Unutulan Instagram Şifresi SSS

Hala Instagram hesabınıza giriş yapamıyor musunuz? Instagram’dan gelen e-postayı özlediniz veya e-posta adresinizi de unuttuysanız, sorununuzu burada çözebilirsiniz.

E-postayı neden Instagram’dan alamadım?

Parola sıfırlama e-postasını Instagram’dan alamadıysanız, sabırlı olmaya çalışın ve birkaç dakika bekleyin. 10 dakika sonra hala e-postanız yoksa, internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Ayrıca, e-postanızın gelen kutusundaki spam ve promosyonlar gibi diğer klasörleri de kontrol etmeyi unutmayın.

E-posta hesabınızdaki tüm  klasörlere baktığınızdan emin olun. Hala almadıysanız, spam filtrenizi sıfırlamanız, ardından Instagram’a geri dönüp yeni bir e-posta istemeniz gerekebilir.

IG şifremi ve e-posta adresimi unutursam ne yapmalıyım?

Sorun değil. Umarım, e-posta adresinizi hatırlayamıyorsanız, telefon numaranızı, kullanıcı adınızı veya hesabınıza bağlı Facebook hesabınızı hatırlayacağınızı unutmayın. Şifrenizi bir Facebook hesabıyla veya telefon numarasıyla sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

İşte bu kadar arkadaşlar ! Umarım bu makaleyi faydalı bulursunuz. Facebook girişleriyle ilgili başka sorunlarınız varsa, bize aşağıdaki yorumlardan her zaman sorabilirsiniz.