Instagram, dünyanın her yerinden birçok kullanıcıya ev sahipliği yapıyor ve onu kullanan her kızın potansiyel zengin olma durumu var.  Kızların çoğu, sosyal medya takipçileri tarafından “model” olarak sayılıyor.

Kadınlar makyaj malzemeleri, diş beyazlatıcıları ve protein tozu karışımları gibi ürünlerin reklamını yapmak için büyük sosyal medya takipçileri tarafından yeni bir reklam ve pazarlama yönteminin ortaya çıkmasını sağlamıştır. “en uygun” bedeni, dişi, cildi olan kadınlar, tüketicinin bunu tanıtmak amaçlı bu ürünü kullanıyorsa tüketicilerde bu ürünü satın almaya yönelecektir.

 

kylie jenner

 

Açıkçası fit bir bedeni olan, hoş, parlak dişleri olan güzel bir kız görürsek, kullandığı ürünleri (ya da en azından kullandığı gibi) satın almaya eğilim gösteririz. Aslında bu bir deha stratejisi. Bu ürünleri tanıtan kadınlar “Instagram modelleri” diyebiliriz.

Profesyonel moda modelleri, Dolce & Gabbana, Givenchy ve Burberry gibi moda şovlarında dolaşan klasik modellerdir. İkisi arasındaki fark nedir derseniz sosyal medya modelleri daha özgür ve daha kolay bir şekilde önceden hazırlık yapmadan tanıtımları yapmaktadırlar.